ایران پاکستان

گسترش همکاری اطلاعاتی ایران و پاکستان بر سر موضوع داعش و تروریسم

مشاور امنیت ملی پاکستان در سفر سه روزه به ایران با مقامات مهم ایرانی ملاقات و درباره همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری اطلاعاتی بین دو کشور و مبارزه با داعش و تروریسم به توافق رسید.

 

به گزارش راه مبین به نقل از افکار، «ناصر جنجوعه» مشاور امنیت ملی پاکستان در سفر سه روزه به ایران با مقامات مهم ایرانی ملاقات و درباره همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری اطلاعاتی بین دو کشور و مبارزه با داعش و تروریسم به توافق رسید.

به گزارش اردو تایمز،ناصرخان جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان در جریان سفرسه روزه  به ایران ضمن دو دور مذاکره با دریابان «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با «دکتر ولایتی» مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری، سردار «سرلشکر باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و دکتر «رحمانی فضلی» وزیر کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

رسانه‌های پاکستانی از جمله شبکه خبری جیو با مثبت ارزیابی کردن سفر ژنرال جنجوعه به ایران این سفر را برای گسترش روابط دو کشور با اهمیت توصیف کردند.

در جریان سفر مشاور امنیت ملی پاکستان به ایران دو کشور در زمینه ادامه همکاری اطلاعاتی و ادامه سفرهای پی در پی برای بررسی امنیت مرزهای مشترک و مبارزه با تروریسم نیز توافق کردند.

ژنرال جنجوعه در ملاقات با مقامات ایرانی تأکید کرد که داعش دشمن مشترک کشورهای اسلامی است بنابراین همه باید با همکاری یکدیگر با این گروه تروریستی خطرناک مبارزه کنیم.

برگزاری اجلاس‌های سه جانبه بین پاکستان،‌ایران و افغانستان همچنین تلاش مشترک برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان از دیگر محورهای ملاقات ژنرال جنجوعه با مقامات ایرانی بود.

طبق بیانیه مشترک پاکستان و ایران بعد از به پایان رسیدن سفر ژنرال جنجوعه دو کشور ضمن تأکید بر روابط برادرانه و نزدیک دو کشور همسایه، بر حفظ و توسعه روابط تأکید و ساختارهای گفتگوی مؤثر برای مقابله با ناامنی در مرزها، مبارزه مشترک با بی ثباتی در منطقه و جهان اسلام را دارای اهمیت می‌دانند.

پاکستان و ایران، اثربخشی ساختارهای پیشبرد روابط در قالب کمیته ها و کمیسیون های مشترک را دارای اهمیت دانسته و بر ادامه گفتگوها تأکید می نمایند.

در بخش دیگری از این بیانیه بر ضرورت  دیدارهای مستمر مقامات سیاسی، امنیتی و اقتصادی دو کشور به منظور تعمیق روابط و توسعه مناسبات به عنوان بهترین مسیر حفظ وارتقاء روابط تأکید شده است.

طبق این بیانیه طرفین با اشاره به مصائب کشورهای اسلامی، جنگ، قحطی و مهاجرت که ناشی از توطئه برنامه ریزی شده برای تضعیف کشورهای اسلامی می باشد، همکاری قاطعانه برای مبارزه مشترک با تروریسم و جریان های افراطی را یکی از مهمترین تلاش های پیش رو دانسته و از مهمترین اهداف این همکاری را تضمین صلح و ثبات منطقه ارزیابی می نمایند.

بر اساس این بیانیه مبارزه با داعش به عنوان یک جریان منحط و تفرقه آفرین در جهان اسلام که توطئه ای مشترک علیه وحدت و همکاری کشورهای اسلامی از سوی معاندان و مخالفان اسلام و کشورهای اسلامی است از دیگر موضوعات مورد توافق جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.