تیم تروریستی

فرمانده نیروی زمینی سپاه:

یک تیم تروریستی در جنوب شرق کشور به طور کامل منهدم شد

فرمانده نیروی زمینی سپاه از انهدام تیم تروریستی در منطقه جنوب شرق کشور خبر داد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران درباره عملیات ضد تروریستی اخیر قرارگاه قدس در منطقه قصرقند استان سیستان و بلوچستان گفت: یک تیم تروریستی تحت حمایت سازمان جاسوسی آل سعود در پنج شنبه گذشته قصد رخنه به کشور برای ایجاد ناامنی و اقدامات تروریستی را داشت که رزمندگان شجاع اسلام پس از محاصره ارتفاعات و در گیری با تروریست ها تعدادی از آنها را به هلاکت رساندند و مقادیری قابل توجهی سلاح و مهمات از آنان را به غنیمت گرفتند.
سردار پاکپور گفت: در این عملیات تعدادی دیگراز تروریست های مزدور و اجاره ای زخمی و تعدادی نیز متواری شده اند که هم اکنون تحت تعقیب رزمندگان اسلام و نیروهای بومی منطقه هستند.فرمانده نیروی زمینی سپاه تجهیزات همراه این تیم تروریستی را قابل توجه ارزیابی و یادآور شد: علاوه بر انهدام یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده حاوی ۶۰۰ کیلوگرم مواد انفجاری. ۱۵ بمب آماده اقدامات انتحاری و بیش از ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد منفجره به دست رزمندگان اسلام افتاد.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور هم در این باره گفت: مطلع شدیم در منطقه عمومی پیر سهراب در حد فاصل جنوب قصرقند تا چابهار هم تیم اصلی گروهک حضور دارد که عملیات شناسایی آغاز شد.
سردار مارانی افزود: با توجه به آمادگی کامل نیروها، در منطقه عمومی پیر سهراب ناگهان به این گروه تروریستی برخورد کردیم و در مخفی گاهشان با آنان درگیر شدیم که در همان ابتدا تعدادی از آنان به هلاکت رسیدند که این تلفات باعث عقب نشینی آنان شد و ما به مقرر اصلی آنان دسترسی پیدا کردیم.وی گفت: در تعقیب و گریز، خودرویی کشف شد که این گروهک آن را به ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم مواد منفجره تجهیز کرده و آماده انفجار بود که خوشبختانه نیروها این خودرو را هدف قرار دادند که منهدم شد و بر اثر منهدم شدن آن صدا و انفجار مهیبی در منطقه روی داد.
وی گفت: در پاکسازی از منطقه، تجهیزات سنگینی را که گروهک وارد منطقه کرده بودند کشف شد که این تجهیزات شامل انواع مواد منفجره و چند گالن پیچ و مهره و ساچمه برای ترکش و چند گونی انواع مواد که آماده برای ساختن مواد منفجره بود.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور گفت: در این پاکسازی مقادیر زیادی هم مهمات کشف شد که بیش از ۱۵ هزار انواع مهمات تیربار، کلاش، آرپی جی و کلت کمری بود.
سردار مارانی گفت: این کشفیات نشان از این داشت که این گروهک قصد حضور طولانی و عملیات های گسترده داشت.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور گفت: این منطقه در طول سه روز گذشته پاکسازی شده است ، اما نیروی زمینی سپاه در این منطقه حضور دارند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.