۲ هزار و ۸۰۰ بنای غیر قانونی در شهریار تخریب شد/ در مقابله با ساخت و ساز های غیر مجاز خط قرمزی جز قانون نمی شناسیم و متخلفین حاشیه امنی نخواهند داشت

فرماندار شهرستان شهریار : باید با مشخص ساختن کاربری زمینهای اطراف شهرها، نقاط مسکونی را گسترش و به دنبال آن اجازه ساخت و ساز قانونی به مردم و متقاضیان داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین،نوراله طاهری در جلسه ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان که با حضور فرماندار شهرستان شهریار و بازرس ویژه قائم مقام وزیر کشور و مدیران دستگاه های مرتبط جهت بررسی وضعیت ساخت و سازهای شهرستان شهریار در محل فرمانداری شهرستان شهریار برگزار شد.

 نوراله طاهری با بیان این مطلب که در راستای مقابله با ساخت و سازهای غیر قانونی، طی بیش از یک سال گذشته، ۲ هزار و ۸۰۰ بنا در این شهرستان تخریب شد اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که این شهرستان از سال‌های قبل به علت مهاجرپذیر بودن با آن مواجه است، ساخت و سازهای غیر قانونی در حریم شهرها محسوب می شود.

وی عنوان کرد: سال گذشته ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه و حریم شهرهای این شهرستان داشته اند و در راستای مقابله با این روند، طی ۱۵ ماه گذشته، با حکم مراجع قضایی، ۲ هزار و ۸۰۰ بنای غیر قانونی که به شکل باغ ویلا احداث شده بودند، تخریب شدند.

طاهری گفت: این شهرستان برای ساماندهی به این وضعیت و جلوگیری از ادامه روند ساخت و سازهای غیر قانونی، در تلاش است تا کاربری تمامی زمین های اطراف شهرها را به طور دقیق مشخص سازد.

فرماندار شهرستان شهریار همچنین بیان کرد: باید با مشخص ساختن کاربری زمینهای اطراف شهرها، نقاط مسکونی را گسترش و به دنبال آن اجازه ساخت و ساز قانونی به مردم و متقاضیان داد.
 
فرماندار شهریار در پایان با تاکید بر اینکه در مقابله با ساخت و ساز های غیر مجاز خط قرمزی جز قانون نمی شناسیم و متخلفین حاشیه امنی نخواهند داشت گفت: شهریار با مزیت های فراوان در حوزه کشاورزی همواره دستخوش مطامع افراد سودجو برای تغییر کاربری بوده بخشداران و شهرداران باید با جدیت با ساخت و سازهای غیرمجاز با جدیت مقابله کنند.

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.