۳۰۰۰ ساخت و ساز غیر مجاز در شهریار پرونده سازی و نسبت به رفع خلاف آن اقدام شده است

طاهری درجلسه ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان شهریار گفت: صورت برداری از ساخت و سازهای غیر مجاز با جدیت انجام پذیرفته و تا کنون حدود ۳۰۰۰ ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان پرونده سازی و نسبت به رفع خلاف آن اقداماتی صورت گرفته است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، نوراله طاهری در جلسه ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان شهریار که با حضور فرماندار  و بازرس ویژه قائم مقام وزیر کشور و مدیران دستگاه های مرتبط جهت بررسی وضعیت ساخت و سازهای شهرستان شهریار در محل فرمانداری برگزار شد، ضمن بیان این مطلب که کار آزادسازی مسیرهای رودخانه های شهرستان از شمال به جنوب با همکاری ارگان ها، شهرداری ها، نهادهای قضایی و انتظامی از سال ۹۶ آغاز و همچنان ادامه دارد اظهار داشت: امروز شاهد آن هستیم که در مسیر مسیل های شمال به جنوب شهرستان  کمتر از ۱۰ درصد از زمین ها آزاد نشده باقی مانده است و این اقدام قبل از بحران سیل در سال ۹۸ بوده است.

طاهری گفت: صورت برداری از ساخت و سازهای غیر مجاز با جدیت انجام پذیرفته و تا کنون حدود ۳۰۰۰ ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان پرونده سازی و نسبت به رفع خلاف آن اقداماتی صورت گرفته است.

فرماندار شهرستان شهریار با قدردانی از حمایت های همه جانبه مسئولان که در اقدامات جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز مجدانه پیگیر بوده اند گفت: یکی از مشکلاتی که شهرستان با آن مواجه است بحث مهاجرت های صورت گرفته می باشد که طبق تحلیل های انجام شده بیش از ۷۰ درصد این مهاجرت ها در غرب استان تهران می باشد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت نظارت بر روند پیشروی مهاجرت ها بیان کرد: زمین های دارای کاربری مغایر تحت تاثیر این مشکل واقع شده است و باید شهرستان های غرب استان تهران راهکار هایی را پیش بینی نمایند تا با تعریف پهنه های داخل و خارج از حریم و مشخص نمودن کاربری اراضی از تخریب و اصابت درآمدهای عمومی جلوگیری گردد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.