سردار خانچرلی

فرمانده انتظامی غرب استان تهران:

حضور بدون نظارت نوجوانان در فضای سایبر منجر به هنجار شکنی ‌می‌شود/ در سال گذشته بیش از ۷۰۰هزار تماس با سامانه ۱۱۰ صورت گرفته است

به طور کلی برقراری نظم و انضباط و در پی آن امنیت از داخل منازل آغاز می‌شود و وظیفه والدین است تا فرزاندانشان را کنترل کنند و انواع و اقسام سیستم‌های گیرنده را در اختیار آن ها قرار ندهند و اگر قرار است فرزندانشان وارد فضای سایبر شوند این ورود با نظارت و اشراف کامل والدین همراه باشد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، سردار محسن خانچرلی فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در مصاحبه با راه مبین گفت: شعار هفته ناجا «همه با هم برای امنیت و آرامش» است که در این راستا همه باید تلاش کنیم تا امنیت پایدار را در سطح شهرستان و در پی آن در سطح کشور برقرار کنیم که این امنیت محصول مشارکت مردم است اگر مردم عزیز همکاری نکنند قطعا امنیت به طور کامل برقرار نخواهد شد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران افزود: این یکی از اتفاق‌های خوب در سطح کشور است که مردم عزیز اطلاعاتی را که به دست می آورند به صورت صد در صدی در اختیار خدمتگزارانشان در پلیس قرار می دهند. امنیت از داخل خانواده آغاز شده و به این مفهموم اینطور نیست که ما بر هر معبر، کوچه و خیابان پلیس مستقر کنیم و یکی از سیاست های بلند مدت نیروی انتظامی حذف نیروهای فیزیکی است و به دنبال هوشمند کردن محلات هستیم تا بتوانیم با اشراف اطلاعاتی کامل بر روی محله ها تمام اقدامات را رصد کرده و امنیت را برقرار کنیم.

خانچرلی گفت: به طور کلی برقراری نظم و انضباط و در پی آن امنیت از داخل منازل آغاز می‌شود و وظیفه والدین است تا فرزاندانشان را کنترل کنند و انواع و اقسام سیستم‌های گیرنده را در اختیار آن ها قرار ندهند و اگر قرار است فرزندانشان وارد فضای سایبر شوند این ورود با نظارت و اشراف کامل والدین همراه باشد چرا که نوجوانان با مشاهده انواع و اقسام فیلم‌های خشونت آمیز در کوچه و خیابان اقدام به هنجار شکنی خواهند کرد که از این دست نمونه‌های زیادی وجود دارد برای مثال در همین شهریار درگیری دو دانش آموز در مدرسه ای منجر به کشته شدن یکی از آن ها شد. پس خانواده و والدین نقش بسیار اساسی و کلیدی در برقراری نظم و امنیت دارند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار راه مبین پیرامون وظیفه شهروندان در قبال امنیت اظهار داشت: مردم عزیز باید از اطلاعاتی که پلیس در اختیار آن ها قرار می دهد نهایت استفاده را ببرند چرا که همین دست اطلاعات مربوط به اقدامات ایمنی، در سایر کشورها با پرداخت هزینه مالی صورت می گیرد اما در جمهوری اسلامی ایران خدمتگذاران مردم در نیروی انتظامی این اطلاعات را به صورت رایگان در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهند.

سردار خانچرلی با بیان آمار کشفیات مواد مخدر در سال گذشته اظهار داشت: در سال گذشته در غرب استان تهران بیش از ۹ تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است که این آمار نسبت به مهر ماه سال گذشته افزایش ۳۳ درصدی داشته است. البته این بدان معنا نیست که تعداد معتادین ما بالاتر رفته بلکه نشان دهنده این موضوع است که دشمن با تزریق بیش از پیش این مواد به کشور قصد آلوده کردن سطح وسیعی از جوانان ایران اسلامی را دارد که البته این یک زنگ خطر به حساب می آید.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی در سال جاری بیش از ۱۲ هزار فروشنده خرد و عمده مواد مخدر را دستگیر و آن ها را راهی زندان کرده است. در بحث اراذل و اوباش که برای بنده موضوع بسیار مهمی نیز می باشد تعداد ۲۱۰ نفر از اراذل سطح شهرستان را دستگیر کردیم  و مردم عزیز بدانند اگر فردی قصد داشت با گردن کشی و عربده کشی قدرتنمایی کند و آرامش محله ای را مختل کند بلافاصله با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل کنند و ماموران نیروی انتظامی بلافاصله در محل حاضر خواهند شد.

خانچرلی در پایان گفت: در طول سال گذشته تعداد ۷۰۰ هزار خبر از طریق مردم و از طریق سامانه ۱۱۰ در اختیار نیروی انتظامی غرب استان تهران قرار گرفت و این آمار خیره کننده نشان دهنده اعتماد مردم به پلیس است.

سردار خانچرلی

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.