۲۵ متر مکعب چوب قاچاق در شهریار کشف شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهریار ازکشف ۲۵ مترمکعب چوب قاچاق خبر داد.

 

به گزارش راه مبین، این میزان از استانهای شمالی کشور در حال حمل به این شهرستان بود که یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان کشف و ضبط کرد و افراد خاطی به مراجع قضائی معرفی شدند.

ایرج قاسمی همچنین از جمع آوری کوره های غیرمجاز تولید زغال در این شهرستان خبر داد و افزود: با هماهنگی اداره محیط زیست شهرستان شهریار کوره هایی که با استفاده از درختچه های بیابانی از جمله تاغ که به صورت قاچاق وارد این شهرستانشده بود و مبادرت به تولید زغال می کردند شناسائی و نسبت به جمع آوری آنها اقدام شد و با افراد متخلف برخورد قانونی صورت گرفت.
 
وی اقدامات پیشگیرانه را از اولویت های اصلی مجموعه منابع طبیعی برشمرد و اظهار داشت: این شهرستان یکی از مبادی ورودی از مناطق شمالی، جنوب و غرب کشور است بنابراین ایجاد پاسگاه ویژه غرب استان تهران بسیار ضروری است که امیدواریم با همکاری و همراهی مسئولان محقق شود.

قاسمی با اشاره به اینکه رسیدگی به امور مرتبط به منابع طبیعی شهرستان های قدس، بهارستان، رباط کریم و اسلامشهر نیز به اداره منابع طبیعی شهرستان شهریار محول شده است ، خواستار تجدید نظر نسبت به وضعیت اعتبارات، نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات برای منابع طبیعی شهریار شد .

وی تصریح کرد: تراکم جمعیت، مهاجرت و حاشیه نشینی که معضلی اجتماعی است ،سبب فشار مضاعف به منابع طبیعی می شود و لازم است نگاه ویژه ای به شهرستان های غربی و جنوب غربی استان تهران شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهرستان شهریار همکاری اقشار مختلف مردم در حفاظت و صیانت از عرصه های ملی و انفال را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه منابع طبیعی جزء سرمایه های ملی و متعلق به همه مردم است، باید مردم در کنار منابع طبیعی باشند که خوشبختانه در سالهای اخیر شاهد این همکاری بوده ایم و بسیاری از کشفیات قاچاق و جلوگیری از تصرفات و تخلفات به عرصه های منابع طبیعی حاصل گزارش های مردمی بوده است.

وی از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی منابع طبیعی گزارش های خود را با شماره تلفن های ۱۵۰۴ و ۲-۶۵۲۷۸۵۸۱ به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی برسانند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.