موسسه خیریه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

۷ هزار موسسه خیریه جعلی در کشور در حال فعالیت هستند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۷ هزار موسسه خیریه در کشور وجود دارد که گردش مالی آنها تا به امروز مشخص نیست و حتی برخی از این موسسات دارای شرکت‌های هواپیمایی نیز هستند.

به گزارش راه مبین به نقل از مشرق، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز طی جلسه با فعالان اقتصادی خوی که در سالن اجتماعات فرمانداری خوی برگزار شد، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب مورد هجمه‌های مختلف توسط دشمنان نظام بودیم.

وی افزود: در مورد مسائل امنیتی مردم استان آذربایجان غربی با رشادت توانستند امنیت را با اهدای شهدا به کشور هدیه کنند که این امنیت فعلی در داخل کشور را مدیون نیروی‌های امنیتی هستیم که داعش را در مرزهای نزدیک به کشور متوقف کردند.

پورابراهیمی گفت: ایران کشوری است که در اوایل انقلاب به علت ضعف علمی در سراسر کشور پزشکان از کشورهای هند و پاکستان می‌آمدند ولی اکنون در رشته‌های نانو تکنولوژی در رتبه‌های بالایی قرار دارد.

این مسؤول ادامه داد: امروز دشمن با دست گذاشتن به اقتصاد کشور تهاجم‌هایی انجام داده است که آن هم برگرفته از وابستگی اقتصاد کشور قبل از انقلاب به نفت بود و بعد از انقلاب به علت سوءمدیریت‌ها نتوانستیم به اقتصاد پایدار برسیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اقدامات دولت و تلاش‌های وزیر امور خارجه در مورد برجام قابل ستایش است ولی بدقولی آمریکایی‌ها نمایان است و با وجود اینکه دشمن به دشمنی خودش با نظام اسلامی ادامه می‌دهد باید بخشی از اقدامات اقتصادی کشورهای بیگانه را که در اقتصاد داخلی تاثیرگذار هستند، کمرنگ کنیم.

وی ادامه داد: همچنین ضعف ساختار اقتصادی کشور یک مشکل داخلی است که اقتصاد کشور را تهدید می‌کند و باید زیرساخت‌های اقتصادی کشور را تقویت کنیم.

این مسؤول ادامه داد: ۴۰ درصد از سهام بزرگترین بنگاه کشور را به عنوان سهام عدالت به مردم داده‌ایم و حتی مردم یک ریال از این سهام دریافت نکرده‌اند و دولت هم نمی‌تواند به این موضوع نظارت کند و در این بنگاه‌ها فسادهای مالی گسترده‌ای صورت می‌گیرد.

پور ابراهیمی گفت: ۷ هزار موسسه خیریه در کشور وجود دارد که گردش مالی آنها تا به امروز مشخص نیست و حتی برخی از این موسسات دارای شرکت‌های هواپیمایی نیز هستند و یا در فعالیت‌های کلان اقتصادی سرمایه‌گذاری عظیم می‌کنند که این اقدامات به زیان اقتصاد کلان کشور است و باید زیر نظر سیستم اقتصادی کشور با ارائه گردش مالی به صورت شفاف فعالیت کنند.
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.