سردار سلامی:

FATF هیچ تاثیری در عملکرد سپاه ندارد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اف.اِی. تی. اف هیچ تأثیری در عملکرد داخلی و منطقه ای سپاه پاسداران ندارد و این نهاد دولتی در دوردست توانایی آن را دارد که از هویت مسلمانان و خودش دفاع کند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سردار حسین سلامی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما ادامه داد: همه کنوانسیون های بین المللی همچون اف.اِی. تی. اف برای تحمیل معیارهای دوگانه آمریکا در جهان تنظیم می شوند،‌ چرا سازمان انرژی اتمی وجود دارد اما رئیس اسبق ستاد ارتش آمریکا اعلام می کند ۲۰۰ کلاهک هسته ای در اختیار اسرائیل است ولی ایران نمی تواند از انرژی هسته ای استفاده صلح آمیز کند؟! اینها دستاورد تلاش نویسندگان آمریکایی پیش نویس اف.اِی.تی.اف است.

سلامی گفت: اگر نیرنگ سیاسی آمریکا را بپذیریم و به آن اعتماد کنیم مجبور خواهیم بود در تعاملی قرار بگیریم که آمریکایی ها به دلیل خوی استکباری شان برابری با ما را نمی پذیرند.


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آمریکا تا به امروز هیچ دردی از کسی دوا نکرده است و فقط منطق قدرت را می فهمد پس ما نمی توانیم با کشوری که ما را در نقشه سیاسی خود قرار داده است معاهده ای به امضا برسانیم.

او گفت: هر دشمنی بخواهد به آرمان های جمهوری اسلامی آسیبی برساند،‌ در هر جای دنیا که باشد پاسخش را خواهیم داد.

سردار سلامی گفت: بعد از واقعه عاشورا حماسه شگفت انگیزی به غیر از دفاع مقدس وجود ندارد زیرا بیانگر نبرد یک کشور مقابل چندین کشور بود.

وی افزود: در آن زمان ایران یک نظام نوپا و تازه تغییر یافته داشت و این فرض که ایران نمی توانست از موجودیت خود دفاع کند انگیزه عراق و جهانیان را علیه ما شکل داد.

سردار سلامی گفت: در آن روزها آمریکا دوباره به تاریخ کشورمان بازگشت و حوادثی اتفاق افتاد که در اوج تحریم اقتصادی و تسلیحاتی، ایران توانست یک جنگ با مقیاس جهانی را اداره کند و همه مناطق تحت اشغال را بدون هیچ امتیاز سیاسی به کشور بازگرداند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: در روزگار دفاع مقدس موفقیتی حاصل نشد مگر با ابتکار عمل های راهبردی رهبرکبیر انقلاب و ایمان و فداکاری ملت همیشه در صحنه ایران.


او گفت: شگفتی های نظامی که اتفاق افتاد به پشتوانه عظیم ملت و رهنمودهای رهبر انقلاب به ثمر نشست زیرا ما در آن زمان در محاصره کامل تسلیحاتی و اقتصادی بودیم اما دشمن با انواع و اقسام یگان های نظامی و تجهیزات جنگی (حدود ۶۰۰ فروند جنگنده هوایی‌ و ۵۰۰۰ نفربر بر روی زمین و دریا مجهز به جنگ افزارهای روسی، آلمانی، انگلیسی و آمریکایی)‌ با حمایت های مالی عرب های منطقه مقابل ما بود که به طور طبیعی نتیجه این نبرد می توانست در روزهای اول به نفع دشمن باشد اما با ابتکار راهبردی امام خمینی (ره) و پشتیبانی ملت غیور ،‌ سربلندی ایران را برای همیشه در منطقه تضمین شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: دفاع مقدس یکی از درخشنده ترین قطعات انقلاب و اسلام است.

او افزود: امروز ما به فضل الهی در تولید و گسترش همه جنگ افزارها و سیستم های بازدارنده بر اساس ظرفیت های داخلی چه در ساخت و به کار گیری، مستقل و توانمند هستیم.

سلامی گفت: در حوزه پهپاد در لبه فناوری مدرن جهان و هم راستای آمریکا، چین و روسیه قرار داریم و این مهم نشانگر همت زحمتکشان و مهندسان ایرانی و دستاورد تولید بومی ماست.

او ادامه داد: از موشک های فاتح در برد متوسط گرفته تا قدر در برد بلند، موشک خلیج فارس در برد بلند و سایرموشک های بالستیک کشور ما به سیلویی از موشک ها مبدل شده که ما را از اس۳۰۰ بی نیاز می کند.

سلامی افزود: ما آمادگی ساخت و به روز رسانی سیستم های مدرن تسلیحات زمینی مانند تانک،‌ توپ،‌ انواع رادار، موشک های بازدارنده،‌ پهپادها، مین های دریایی و شناورهای راکت انداز دریایی را داریم که همه اینها به دست مهندسان کشورمان آمیخته با قلب و روحشان تولید می شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آمریکایی ها همواره برای حل چالش های خود از قدرت سیاسی و نظامی استفاده کرده اند چون ابزار نظامی را اولین و مهمترین ابزار سیاسی می دانند و معتقدند که در امتداد سیاست، مسیری به نام ابزار نظامی قرار دارد.

سلامی افزود: آمریکایی ها یاد گرفته اند که مشکلاتی سیاسی خود را در آسمان و دریا توسط قدرت نظامی شان حل کنند اما هرگز در مسائلشان با ما اینگونه عمل نکرده اند زیرا نسبت به قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران با احترام و احتیاط به ادراک رسیده اند.


انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.